J-87-2015: (Utgått) Forskrift om endring av forskrift om kvoter i fisket etter kolmule i 2015

Erstatter: J-83-2015

Erstattet av: J-90-2015

Endringer: Se utgåtte meldinger

Gyldig fra: 16.04.2015

Gyldig til: 31.12.2015

Forskrift om endring av forskrift om kvoter i fisket etter kolmule i 2015

Innholdsfortegnelse:

    Fastsatt av Fiskeridirektoratet 16. april 2015 med hjemmel i lov om forvaltning av viltlevande marine ressursar (havressurslova) 6. juni 2008 nr. 37 § 12, jf. forskrift 22. desember 2014 nr. 1904 om regulering av fisket etter kolmule i 2015 § 6.

    I

    I forskrift 16. januar 2015 nr. 46 om kvoter i fisket etter kolmule i 2015 gjøres følgende endringer:

    § 1 første ledd skal lyde:

    Fartøykvotene i fisket etter kolmule i Norges territorialfarvann og økonomiske sone, fiskerisonen ved Jan Mayen, fiskevernsonen ved Svalbard og i internasjonalt farvann for fartøy med kolmuletråltillatelse beregnes på grunnlag av en kvoteenhet fastsatt til 8 064 tonn. Av den totale kvoten kan en fartøykvote beregnet på grunnlag av en delkvoteenhet på 1 679 tonn fiskes i EU-sonen og en delkvoteenhet på 1 720 tonn fiskes i færøysk sone.

    II

    Denne forskriften trer i kraft straks

    *******************

    Forskriften lyder etter dette:

    Forskrift om kvoter i fisket etter kolmule i 2015 

    Fastsatt av Fiskeridirektoratet 16. januar 2015 med hjemmel i lov om forvaltning av viltlevande marine ressursar (havressurslova) 6. juni 2008 nr. 37 § 12, jf. forskrift 22. desember 2014 nr. 1904 om regulering av fisket etter kolmule i 2015 §§ 6, 7 og 13 og forskrift 13. oktober 2006 nr. 1157 om spesielle tillatelser til å drive enkelte former for fiske og fangst (konsesjonsforskriften) §§ 2-8 og 2-12.

    § 1 Kvoter for fartøy med kolmuletråltillatelse

    Fartøykvotene i fisket etter kolmule i Norges territorialfarvann og økonomiske sone, fiskerisonen ved Jan Mayen, fiskevernsonen ved Svalbard og i internasjonalt farvann for fartøy med kolmuletråltillatelse beregnes på grunnlag av en kvoteenhet fastsatt til 8 064 tonn. Av den totale kvoten kan en fartøykvote beregnet på grunnlag av en delkvoteenhet på 1 679 tonn fiskes i EU-sonen og en delkvoteenhet på 1 720 tonn fiskes i færøysk sone.

    Kvotefleksibilitetsgrunnlag for beregning av overføring av kvoter mellom år på fartøynivå i fisket etter kolmule for fartøy med kolmuletråltillatelse beregnes på grunnlag av en kvoteenhet fastsatt til 6 872 tonn. Kvantumet kan fiskes utover kvotene fastsatt i første ledd.

    Fartøyets individuelle kvoter og kvotefleksibilitetsgrunnlag beregnes ved å multiplisere kvoteenheten, eller delkvoteenhetene for de ulike områder, med fartøyets fastsatte faktor i fisket etter kolmule.

    § 2 Kvoter for fartøy med pelagisk tråltillatelse eller nordsjøtråltillatelse

    Maksimalkvoter i fisket etter kolmule i Norges territorialfarvann og økonomiske sone, fiskerisonen ved Jan Mayen, fiskevernsonen ved Svalbard og i internasjonalt farvann for fartøy med pelagisk tråltillatelse eller nordsjøtråltillatelse beregnes ved å bruke faktoren 3,84. Av den totale kvoten kan en maksimalkvote beregnet på grunnlag av en delkvotefaktor på 0,98 fiskes i EU-sonen og en delkvotefaktor på 0,7 fiskes i færøysk sone.

    Kvotefleksibilitetsgrunnlag for beregning av overføring av kvoter mellom år på fartøynivå i fisket etter kolmule for fartøy med pelagisk tråltillatelse eller nordsjøtråltillatelse beregnes på grunnlag av en faktor fastsatt til 3,21. Kvantumet kan fiskes utover kvotene fastsatt i første ledd.

    Fartøyets individuelle kvoter og kvotefleksibilitetsgrunnlag beregnes ved å multiplisere fartøyets basiskvote med faktorene angitt i første og andre ledd.

    § 3 Fangst per tur

    Fartøy med pelagisk tråltillatelse eller nordsjøtråltillatelse kan i fisket etter kolmule ta om bord og levere fangst per tur lik fartøyets faktiske lastekapasitet, likevel ikke utover størrelsesbegrensning angitt i §§ 2-7 og 2-11 i forskrift av 13. oktober 2006 om spesielle tillatelser til å drive enkelte former for fiske og fangst (konsesjonsforskriften).

    § 4 Ikrafttredelse

    Denne forskrift trer i kraft straks og gjelder til og med 31. desember 2015.

    «»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

    Vil du være med på brukertest?

    Vi skal teste utformingen av nye nettsider og vil høre din mening. Vil du være med? Registrer deg her.