J-119-2006: (Utgått) Forskrift om endring av forskrift om maksimalkvoter i fangst av vågehval i 2006

Erstatter: J-72-2006

Endringer: Se utgåtte meldinger

Gyldig fra: 30.06.2006

Gyldig til: 31.12.2006

Forskrift om endring av forskrift om maksimalkvoter i fangst av vågehval i 2006

Innholdsfortegnelse:

    Fiskeridirektøren har den 28. juni 2006 med hjemmel i Fiskeri- og kystdepartementets forskrift av 24. mars 2006 om regulering av fangst av vågehval i 2006 §§ 4 og 8, bestemt:

    I

    I Fiskeridirektørens forskrift av 27. mars 2006 om maksimalkvoter i fangst av vågehval i 2006 gjøres følgende endringer:

    Hjemmelshenvisningen (endret) skal lyde:

    Fiskeridirektøren har 27. mars 2006 med hjemmel i forskrift av 24. mars 2006 om regulering av fangst av vågehval §§ 4 og 8, bestemt:

    § 1 annet og tredje ledd (nye) skal lyde:

    Hvert fartøy gis et minste garantert antall dyr på 7 vågehval.

    Fra og med 28. juni kan det drives fri fangst innenfor områdekvoten på 609 dyr.

    § 3 Utvidet rapportering (ny) skal lyde:

    Fartøy som driver fangst utover sin opprinnelige maksimalkvote, skal rapportere fangst av hvert enkelt dyr til Norges Råfisklag.

    Gjeldende §§ 3 og 4 blir nye §§ 4 og 5.

    II

    Denne forskriften trer i kraft straks

    Forskriften lyder etter dette:

    Forskrift om maksimalkvoter i fangst av vågehval i 2006.

    Fiskeridirektøren har den 27. mars 2006 med hjemmel i forskrift av 24. mars 2006 om regulering av fangst av vågehval i 2006 §§ 4 og 8 , bestemt:

    § 1  Maksimalkvote i fangstområdet Norges økonomiske sone, fiskevernsonen ved Svalbard og internasjonalt farvann (IWC-områdene ES, EB, EW, EN)

    Fartøy som er gitt adgang til å delta i fangst av vågehval i 2006 kan i fangstområdet Norges økonomiske sone, fiskevernsonen ved Svalbard og internasjonalt farvann (IWC-områdene ES, EB, EW ,EN)  fangste innenfor følgende maksimalkvoter:

    Gruppe

    Fartøylengde

    Maksimalkvote

    Gruppe 1:

    Fartøy under 18,8 meter:

    16 vågehval

    Gruppe 2:

    Fartøy fra 18,8 til 25,3 meter:

    21 vågehval

    Gruppe 3:

    Fartøy over 25,3 meter:

    27 vågehval

    Hvert fartøy gis et minste garantert antall dyr på 7 vågehval.

    Fra og med 28. juni kan det drives fri fangst innenfor områdekvoten på 609 dyr.

    § 2  Maksimalkvote i fangstområdet Jan Mayen og internasjonalt farvann (IWC-område CM) 

    Fartøy som er gitt adgang til å delta i fangst av vågehval i 2006 kan uten hensyn til bestemmelsene i § 1 i tillegg drive fri fangst i fangstområdet Jan Mayen og i internasjonalt farvann (IWC-område CM) innenfor områdekvoten på 443 dyr.

    § 3  Utvidet rapportering

    Fartøy som driver fangst utover sin opprinnelige maksimalkvote, skal rapportere fangst av hvert enkelt dyr til Norges Råfisklag.

    § 4 Straff

    Den som forsettlig eller uaktsomt overtrer denne forskriften straffes i henhold til lov av 3. juni 1983 om saltvannsfiske m.v. § 53. På samme måte straffes medvirkning og forsøk.

    § 5 Ikrafttredelse

    Denne forskriften trer i kraft straks og gjelder til og med 31. desember 2006.

    HY/EW

    Vil du være med på brukertest?

    Vi skal teste utformingen av nye nettsider og vil høre din mening. Vil du være med? Registrer deg her.