Vi bruker informasjonskapsler

Vi bruker informasjonskapsler på fiskeridir.no for å forstå hvordan besøkende bruker nettsiden, slik at vi kan forbedre tjenestene våre. Les om hvilke informasjonskapsler vi bruker, og oppdater samtykket ditt her.

J-216-2004: (Utgått) Forskrift om forbud mot å fiske blåkveite i Svalbards territorialfarvann og indre farvann i 2005

Erstattet av: J-258-2005

Endringer: Se utgåtte meldinger

Gyldig fra: 06.12.2004

Gyldig til: 31.12.2005

Forskrift om forbud mot å fiske blåkveite i Svalbards territorialfarvann og indre farvann i 2005

Innholdsfortegnelse:
  • § 1. Virkeområde
  • § 2. Generelt forbud
  • § 3. Bifangst
  • § 4. Straff
  • §

Fiskeri- og kystdepartementet har den 6. desember 2004 med hjemmel i lov av 17. desember 1976 nr. 91 om Norges økonomiske sone, jf. lov av 17. juli 1925 nr. 11 om Svalbard § 4, jf. forskrift av 28. april 1978 nr. 20 om regulering av fiske i Svalbards territorialfarvann og indre farvann § 1, fastsatt følgende forskrift;

§ 1. Virkeområde

Denne forskrift gjelder for fiske i Svalbards territorialfarvann og indre farvann med norske og utenlandske fartøy av ethvert slag som driver fiske i ervervsøyemed eller som bistår fiskeflåten, herunder lete- og forsøksfartøy.

§ 2. Generelt forbud

Det er forbudt å fiske blåkveite.

§ 3. Bifangst

Ved fiske etter andre fiskeslag er det tillatt å ha inntil 7% innblanding av blåkveite om bord ved avslutning av fisket og av landet fangst. Det er likevel tillatt å ha inntil 12% blåkveite som bifangst i de enkelte fangster.

§ 4. Straff

Forsettlig eller uaktsom overtredelse av bestemmelser gitt i denne forskrift er gjenstand for straff etter lov av 17. juli 1925 nr. 11 om Svalbard § 4. På samme måte straffes medvirkning og forsøk.

§

5. Ikrafttredelse
Denne forskrift trer i kraft 1. januar 2005 og gjelder til og med 31. desember 2005.

SÅJ/EW