Dispensasjoner fra ruseforbudet i 2016

Hvem har fått dispensasjon fra ruseforbudet?

Fartøy regnr.

Fartøynavn

Fisker

Fylke/kommune

LEPPEFISK

Møre og Romsdal

M-1-SM

JANKRIS

Johan Birger Rangnes

M-18-AV

VADDØ

Geir Kjetil Otterlei

M-24-AV

UTHEIM JUNIOR

Sigbjørn Utheim

M-54-AV

JENSEGUTT

TOMMY GJØTEN

M-8-GS

ROAR

TORGEIR ENOKSEN

M-3-GS

EVA

ROLF HØGSET

M-18-GS

LANGSKJÆR

JOHN HALVOR HARSTAD

M-13-H

SØSAND VIKING

ROBERT SØVIKNES

M-80-H

KVAL

VIKINGFISK AS

M-27-SM

PONDUS

NILS MARIUS HOLM

M-19-H

MOONBEAM

ROBERT SØVIKNES

M-70-H

HANSVIK

VIKINGFISK AS

M-50-H

SVE

VIKINGFISK AS

M-43-H

FLIPPER

NESAGUTT AS

M-90-H

ØYE

VIKINGFISK AS

M-21-H

NESAGUTT

ROALD MAGNE OTTERLEI

M-2-SM

MAROSA

NILS MARIUS HOLM

M-12-VS

MATHILDE

Fosøen leppefisk og fangst AS v/Geir Fosøen

M-14-AV

STINE

Tor Gunnar Otterlei

M-15-AV

OLAV VIKING

Tor Gunnar Otterlei

M-30-VD

OLINE

SH Refvik AS v/Stig Henning Refvik

M-9-RA

TIME BANDIT

Solgaard Fisk AS v/Johan Solgaard

M-31-AV

OLE

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-32-AV

DOLE

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-33-AV

DOFFEN

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-112-AV

LILLE GUTT

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-113-AV

ALUMINIJAN

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-114-AV

HEIDI ANN

Kenfish AS v/Ken-Åke Grahn

M-6-GS

ISINGVÅG

Eivind Arve Langnes

M-40-VD

SMÅFISK

SH Refvik AS v/Stig Henning Refvik

M-12-SK

SOLSUND

STIAN TAFJORD

Sogn og Fjordane

SF-5-N

ZETA

SIGFRED KVELLESTAD

SF-4-N

ZETA II

SIGFRED KVELLESTAD

SF-14-V

MIRJO

GEIR-ARVE HUSEVÅG

Hordaland

H-233-FJ

BROSE

GUNNAR SIGLEN

H-52-FJ

VESLEGUTT

KJELL OVE SIGLEN

H-9-FJ

SIGLEVIK

GEIR INGE SIGLEN

H-28-O

VIKTOR

LARS I. ASKVIK

H-11-KM

FJORDBAS

OLE JOHNNY ROSSELAND

H-43-KM

RAMONA

ØRJAN MO

H-18-MF

THEA

LEIF-INGE FAGERVIK

H-38-MF

LASSE

LEIF-INGE FAGERVIK

H-28-MF

MAYA

ALF FAGERVIK

H-17-O

COLUMBUS

ERLING ASKVIK

H-7-FS

OLE

ARNE ÅDLAND

H-36-AV

LUCKY

KARSTEN NJÅSTAD MØGSTER

H-32-MF

VÅGEN

INGAR SANDNES

H-69-AV

VESLE LANGØY

KARSTEN NJÅSTAD MØGSTER

H-27-K

SJOEN

KJELL HENNING SJO

H-10-KM

VIKING

TERJE ROSSELAND

Rogaland

R-21-ES

RITA S

Lars Ivar Vågshaug

R-2-ST

LAKVA

SVEIN LANGELAND

R-26-ST

FRIMAR

SVEIN LANGELAND

R-6-B

VESTERVÅG

EINAR VATNALAND

R-16-ES

BRAVO 2

INGOLF SKADBERG

R-36-ES

FANNY

FRANK LEIDLAND

R-19-V

TEISTEN

ELLEIF LILLAND

R-6-ST

HENIA

HÅKON STRAND

R-3-FD

SOFIE

OVE KENNETH ÅS

R-8-S

ELDORADO 3

BRYNJAR BERG

R-10-B

LOMMEN

JAN ARE

R-41-ES

SVEIN

SVEIN A. LEIDLAND

R-20-ES

SVANEN

HEIDI HOVLAND

R-286-ES

TEKLA

TORVALD TORGERSEN

R-23-ES

SILJE

ARNE HETLAND

R-18-ES

KRABBEN

ARNE PEDERSEN

R-11-TV

NESBUEN

ØYVIND LUND

R-2-TV

NESKVIKKEN

ANDREAS LUND

R-38-ES

NYSUND

ALF MAGNE LEIDLAND

R-2-S

LEVI

BERTIL LUDVIG BERTELSEN

R-2-ES

EBENEZER

OLE CHRISTEN SKADBERG

R-60-ST

TRIO

JAN MAGNE ROSSÅ

R-6-S

THOMAS

BERTIL LUDVIG BERTELSEN

R-30-S

VASSØYBUEN

BERTIL LUDVIG BERTELSEN

R-25-ES

ARA

KETIL HEGDAL

R-2-HM

MADELEN

JOACHIM LANGVIK

Vest-Agder

VA-131-K

LUNA

MAGNE ANDREAS VRÅNES

VA-22-S

ASKEPOTT

MAGNE OLSEN

VA-39-K

BROSMA II

TROND JAKOBSEN

VA-36-K

CERTINA

GUSTAV JAKOBSEN

VA-24-M

TOBIAS

KJELL MAGNE LUNDE

VA-90-K

RICHI

THOR FRITHJOF RICHARDSEN

VA-87-K

FRIEDA

RUNE STOKKELAND

VA-50-M

TEINA II

TERJE KARLSEN

VA-110-K

ANN MARI

INGE SALVESEN

VA-34-LS

MAREN BONANZA

KRISTOFFER MAGNUS MIDLING-JENSSEN

VA-34-S

JENNY

SVEIN K. KRISTIANSEN

VA-16-LS

KJORTEN

GEIR GJERTSEN

VA-9-LD

LYN

KARSTEN HILMAR KNUTSEN

VA-51-M

TEINA III

KÅRE RAMSLI HANSEN

VA-12-F

TIPPI

DAGFINN DANIELSEN

VA-64-K

GRØNNVIK JR.

JØRGEN WIDDING TØNNESSEN

VA-44-K

GYLTA

ANSGAR ARNESEN

VA-46-FS

MILJØFISK

LEIF A. DYNGVOLD

VA-38-K

LEPPA

TOM VIDAR SEVLAND

VA-75-K

STREIF 1

ARNE ARNESEN

VA-111-K

OLAGUTT

ARILD ØSTREM

Aust-Agder

AA-6-L

LEPPA

ALEX TOBIAS LOVISENRO JOHANSEN

AA-33-G

FOZZIE II

JAN IVAR OLSEN

AA-28-G

CARINA

JAN OLAV JENSEN

AA-47-A

TJELD

ARNSTEIN STØLEFJELL

AA-6-R

TIRIL

GEIR LARSEN

AA-12-T

KARI

ØYVIND FJUKSTAD

AA-57-A

LISE

ANNLAUG LISE FLØISTAD ANDERSEN

AA-86-A

TRIUMF

TOR ERIK JAHNSEN

AA-71-T

NEBBA

TROND ELLEFSEN

AA-19-R

ELLENFISK

YNGVAR AANONSEN

AA-5-T

MIRAGEM

ROGER LØVDAL NILSEN

AA-14-T

DEPPA

HANS PETTER GANGDAL

AA-30-L

SABBEN

EINAR BLIX

AA-8-G

OSKAR

KJETIL TERJESEN

AA-16-G

FRØYA

TOR ATLE STAGERSNES

AA-13-R

QUATRO

BJØRN ERIK JENSEN

AA-23-A

TERNA

OLAF HALVORSEN

AA-1-L

MAGGIE

DAN JOHNNY FOSSELI

AA-7-A

FARMANN

OLE MAGNUS BEKKEVIK

AA-17-L

NEBB

OLE MAGNUS BEKKEVIK

AA-38-A

LIMA

HÅKON GUNDERSEN

AA-4-R

DEPPA

OLE ANDREAS ROSENBERG

AA-2-G

PILAR

KRISTIN SCHARIN UNANDER

AA-4-L

MALLA

VIGGO HÆSTAD

AA-8-L

LEPPA

CHARLES SIGURDSEN

AA-22-A

TORUNGEN

Torbjørn Eiker

AA-15-G

MAJO

Aleksander Storenes

Telemark

TK-49-P

ARØYA

TORBJØRN JACOBSEN

TK-22-BL

JOLLA

THOR-OLAF THOMSEN

TK-16-P

ELSETH

STEIN ROGER ELSETH

TK-18-BL

STORM

ODDBJØRN HILLERSØY

TK-26-P

JESPER

ESPEN DANIELSEN

TK-1-P

MI17

ARILD LUNDE

TK-5-P

TOBIAS

GEIR LAURITZEN

TK-2-K

TRUTTA

JARLE EIKA

TK-7-BL

TINIUS

TROND OLAV ERIKSEN

TK-10-BL

RØSTAGUTT

KÅRE MASTEREID

TK-70-BL

TRICO

KÅRE MASTEREID

TK-37-BL

VALHAL

JOSTEIN MASTEREID

TK-26-BL

NOREL

KAI DALENE

Buskerud

BD-1-H

LATI

LARS RUNAR LARSEN

Vestfold

V-27-S

FJORDGUTT

Jørn Andreas Bøe

V-7-S

HUSKI

ODD ENDRE NILSEN

V-12-N

ULA

JOSTEIN MARTHINSEN

V-37-S

MØTE

VIDAR MIKKELSEN

V-5-L

VESLEPER

ANDERS PAULSEN

V-98-L

SIGFRED 1

DAGFINN LIEBE

V-12-TM

ULA

JOSTEIN MARTHINSEN

V-7-TM

FÆRDER

JOHN ROSENDAL BECH

V-7-TM

FÆRDER

ANETTE ROSENDAL BECH

Østfold

Ø-115-F

MARTE

BJØRN GUNDERSEN

Ø-16-F

LORTEBALJO

Terje Fjellvang

Ø-6-F

LILLEBA

RAGNAR STEN RODIN

Ø-231-H

TERNA

GUNNAR OLSEN

Ø-43-H

STRATOS

KÅRE ANDERSEN

Ø-31-F

MARTE PERNILLE

KRISTOFFER MATHISEN

Ø-15-F

GUNDERS

BJØRN GUNDERSEN

Ø-78-H

LEPPEFISK BORGEN

JOHN HARALD HARALDSEN

Oslo

O-7-O

RÅN

LARS FAGERENG WESSEL

Akershus

Finnmark

Nordland

TORSKERUSER

M-66-AE

HANNE MARIE

Paul Gunnar Rotøy

M-166-SM

PRØVEN 2

Svein Frantsvåg

M-208-SM

NESFLU

Nils Arnold Reitan

M-9-AK

TORNADO

John Rindarøy

M-68-SM

URAN

Alf Egil Hannasvik

M-372-SM

PERLON

Harry Reitan

M-66-SM

BRATTVÆRING

Ernst Eivind Hagen

M-53-GS

HUGNAD

KJELL PER DØNHEIM

M-54-SM

JUANITA

ARNT STENSØ

M-42-SM

BJØRN STEINAR

TOR EINAR KJØNNØ

M-208-SM

NÆSSFLU

NILS ARNHOLD REITAN

M-166-SM

PRØVEN II

SVEIN FRANTSVÅG

M-1-SR

JANKRIS

JOHAN BIRGER RANGNES

M-25-SM

ORHOLM

Noralf Reitan

M-46-SM

MATHEA

JØRAN BETTEN

M-44-AV

TOAN

HELGE GJØTEN

M-32-SM

SJØLIV

PÅL ROGER SVINØY

M-150-SM

FRANK

LARS HAGEN

M-9-K

IDA MARIE

OLAV JOHANSEN

M-54-AV

JENSEGUTT

Tommy Gjøten

M-84-K

LANGHOLMBUEN

TORMOD LANGHOLM

M-305-SM

BRIGG

HARALD RAGNAR STRØMSKAG

M-200-SM

PLUTO

Karsten Hermann Reitan

M-203-SM

GUNNHILD

PER REITAN

M-221-SM

LEON

PEDER BJARNE LEONHARDSEN

VA-30-M

BOLETTE II

EVERT KNUTSEN

VA-138-M

BLEGA II

EVERT KNUTSEN

V-10-S

KAZAN

YNGVAR OSKARSEN

V-20-S

JOLLA

VILFRED EVENSEN

V-70-S

LEPPA

YNGVAR OSKARSEN

Ikke merkeregistrerte fartøy  

Nord-Trøndelag

Sør-Trøndelag

ÅPEN ALUMINIUMSBÅT

SVANEN

EVEN DAHL

KVERVA/SØR-TRØNDELAG

Nordland

WAZ 027

OSKAR HAMMER

MELØY/NORDLAND

WBA 808

LISS HAMMER

MELØY/NORDLAND

WBA 808

SANDRA M. HAMMER

MELØY/NORDLAND

WBA 657

TOM E. HAMMER

MELØY/NORDLAND

Øien 530

KRISTIAN LYNGØY

BRØNNØY/NORDLAND

Øien 530

FRODE LYNGØY

BRØNNØY/NORDLAND

Møre og Romsdal

Torstein Røttingen

Lepsøy/ Møre og Romsdal

SILVER 17

Reidar Heggdal

Sogn og Fjordane

SAM 647

ATLE BEITVEIT

SELJE/SOGN OG FJORDANEN

Hordaland

Askeladden 14

LINN KORSNES STOREDALE

KVINNHERAD/HORDALAND

RCF 513

Askeladden

HÅVARD MOSS

KVINNHERAD/HORDALAND

RCK 682

TOBIAS

MARTIN MOSS

KVINNHERAD/HORDALAND

RCC 134

Øien

HALVARD MOSS

KVINNHERAD/HORDALAND

Askeladden

SIGRUNN ELIN MOSS

KVINNHERAD/HORDALAND

Rana 480SL

VIDAR KORSNES

KVINNHERAD/HORDALAND

Silver Viking 15

HANS STOREDALE

KVINNHERAD/HORDALAND

RCE 206

RENE KORSNES STOREDALE

KVINNHERAD/HORDALAND

RCK 902

MARCO TRADING AS

MASFJORDNES/HORDALAND

RAGNHILD

ENDRE T. DRØNEN

AUSTEVOLL/HORDALAND

RCJ 706

LUNNØY

JOHANNES TVEIT

TYSNES/HORDALAND

Rana fisk 17

MONA HELEN STOREDALE

KVINNHERAD/HORDALAND

VEGARD H. MAGNUSSEN

TYSNES/HORDALAND

ERLEND H. MAGNUSSEN

TYSNES/HORDALAND

SONDRE H. MAGNUSSEN

TYSNES/HORDALAND

KJELL FRODE MAGNUSSEN

TYSNES/HORDALAND

SMØGEN

SVERRE M. KVERNENES

KVINNHERAD/HORDALAND

TORSTEIN RØTTINGEN

HARAM/HORDALAND

ASKELADDEN

CHRISTEL MOSS

KVINNHERAD/HORDALAND

Rogaland

LAY 609

Hansvik

METTE HETLAND

EGERSUND/ROGALAND

LAY 694

HANS GEORG MYKLEBUST

EGERSUND/ROGALAND

Hansvik 16,5

LEIF ARILD HOVLAND

EGERSUND/ROGALAND

Hansvik 14,5

HELGE HOVLAND

EGERSUND/ROGALAND

Hansvik fisker 16,5

HENRY HOVLAND

EGERSUND/ROGALAND

LAN 576

Rana fisk 17

THOMAS HETLAND

EGERSUND/ROGALAND

LAT 948

Askeladden

LISE HETLAND

EGERSUND/ROGALAND

LAM 134

Hansvik

JAN HETLAND

EGERSUND/ROGALAND

KARI (rød 17 fots båt 25HK)

JOHN MIKAL TORGERSEN

HAUGESUND/ROGALAND

Yamarin 44SC

MAGNUS MYKLEBUST

EGERSUND/ROGALAND

LAY 651

Askeladden

ØYSTEIN MYKLEBUST

EGERSUND/ROGALAND

Askeladden 14

VILLY HOWDEN

EGERSUND/ROGALAND

LBG 768

Rana

ARNFINN OMDAL

EGERSUND/ROGALAND

Fish master

HANS KRISTIAN MONG

EGERSUND/ROGALAND

L-23912

HÅKON LEIDLAND

EGERSUND/ROGALAND

L-1009518

Berith

BERITH MIDTBØ

HAUGE I DALANE/ROGALAND

Rana

ESPEN HETLAND

EGERSUND/ROGALAND

16 fots Askeladd

Marit Myklebust

Egersund/Rogaland

LAY 694

Kåre Myklebust

Egersund/Rogaland

BEVER FIGHTER

HANNE MARIE LARSEN

EGERSUND/ROGALAND

LANDSTEDSBÅT

VIDAR EIKENES

EGERSUND/ROGALAND

HR 460 FISHING

EVY KARIN H. MONG

EGERSUND/ROGALAND

Vest-Agder

UAR 059

TROND RAFOSS

FARSUND/VEST-AGDER

KBF 265

Øyen 530

TERJE LANDSNES

FLEKKEFJORD/VEST-AGDER

Rana 17 fish

FRANK KNUTSEN

LYNGDAL/VEST-AGDER

Skarpnes 17

MAGNUS MIDLING-JENSSEN

LINDESNES/VEST-AGDER

Aluminium jeep

JENS MOEN

KRSTIANSAND/VEST-AGDER

Aluminium jeep

GEIR JENSEN

KRSTIANSAND/VEST-AGDER

ODA

ODD ROALD NISSEN

LYNGDAL/VEST-AGDER

Rana 17

ANDREAS ARIANSEN

LINDESNES/VEST-AGDER

WILMA

EDVARD FUGLESTEIN

LYNGDAL/VEST-AGDER

Limbo

ARILD FJELDSKÅR

LINDESNES/VEST-AGDER

River 12

MATS ANDREAS FJELDSKÅR

LINDESNES/VEST-AGDER

KBE 496

POLAREN

BERNHARD LANDSNES

FARSUND/VEST-AGDER

STEINESKJÆR

KIM EDVARD HÆSTAD

KRISTIANSAND/VEST-AGDER

BORGEN

JOHN ATLE KRISTENSEN

LYNGDAL/VEST-AGDER

Finnmaster 6000 LEPPA 2

TORMOD LARSEN

KRISTIANSAND/VEST-AGDER

Øien 620

MORTEN LARSEN

LINDESNES/VEST-AGDER

KAL 207

HARRY GJERTSEN

LINDESNES/VEST-AGDER

MAX 1

CARSTEN LAAK

LINDESNES/VEST-AGDER

Skjærgårdsjeep

LEPPA 2

THOR HELGE HALVORSEN

KRISTIANSAND/VEST-AGDER

GH 14

FREDRIK KLEPP

LINDESNES/VEST AGDER

VEST

OTTO MAGNE LARSEN

LINDESNES/VEST AGDER

Nordan 21

ELLEN BØRUFSEN

LINDESNES/VEST AGDER

Cinderella

ODD REIDAR BØRUFSEN

LINDESNES/VEST AGDER

DIXI

Oskar Fuglestein

Lyngdal/Vest-Agder

Rana 17

Gustava Nissen Bernsen

Lyngdal/Vest-Agder

Aust-Agder

DAGROS

ÅGE KRISTIAN HANSEN

EVJE/AUST-AGDER

IAG 376

HANS EIVIND HALVORSEN

ARENDAL/AUST-AGDER

Telemark

Buskerud

Vestfold

Rana 17

Fisk

Tobias Rosendal

TJØME/VESTFOLD

TBA767

Rana 20

Johan Jahre Mustaparta

HORTEN KOMMUNE

Østfold

Oslo

Skarpnes 17

ANNE CAMILLA F. THOMMESEN

OSLO/OSLO

Akershus

Forskning/skoler/institusjoner

SOLSTRÅLEN BARNEHAGE

FEVIK

ULLERØY LEIRSKOLE

SKJEBERG

FEVIK MARITIME LEIRSKOLE

FEVIK

KNATTHOLMEN KYSTLEIRSKOLE

SANDEFJORD

KRUGE LEIRSKOLE

TJØME

HARALDVIGEN LEIRSKOLE

VEST AGDER KRISTIANSAND

BEKKJARVIK MARITIME FUS BARNEHAGE

RCKBEKKJARVIK

FORSØKSFISKE UKE 26

V-98-L

DAGFINN LIEBE

LARVIKOMRÅDE

FORSØKSFISKE UKE 27 OG 28

R-2-TV

ANDREAS LUND

RYFYLKE NEDSTRANDSOMRÅDE

FORSØKSFISKE UKE 26

R-9-HM

ODD CATO LARSEN

OMBO

FORSØKSFISKE UKE 26

R-6-TV

BØRGE SANDGAARD

NEDSTRANDSOMRÅDET

Oppdatert: 28.02.2017