Dispensasjoner fra ruseforbudet i 2015

Hvem har fått dispensasjon fra ruseforbudet? Listen oppdateres fortløpende.

Fartøy regnr.

Fartøynavn

Fisker

Fylke/kommune

Møre og Romsdal

ROAR

Torgeir Enoksen

M-1-SR

JANKRIS

Johan Birger Rangnes

M-2-SM

MAROSA

Nils Marius Holm

M-50-VD

HAVBLÅ I

Olav Lars Klungsøyr

M-3-GS

EVA

Rolf Høgset

M-6-GS

ISINGVÅG

Eivind Arve Langnes

M-54-AV

JENSEGUTT

Tommy Gjøten

M-8-GS

ROAR

Torgeir Enoksen

M-21-H

NESAGUTT

Roald Magne Otterlei

M-114-AV

HEIDI ANN

Kenfish AS

M-18-GS

LANGSKJÆR

John Halvor Harstad

M-2-GS

LEPPEFISKBÅTEN

Frank Egil Rånes

M-24-H

SEABEAM

Sundance Marine AS

M-11-M

TRIO

Øystein Øverli

M-113-AV

ALUMINIJAN

Kenfish AS

M-24-AV

UTHEIM JUNIOR

Utheim Junior AS

M-112-AV

LILLEGUTT

Kenfish AS

M-31-AV

OLE

Kenfish AS

M-32-AV

DOLE

Kenfish AS

M-33-AV

DOFFEN

Kenfish AS

M-30-VD

OLINE

Stig Henning Refvik

M-55-AV

HERMON

Kenfish AS

M-4-RA

LABRUS

Johan Solgaard

M-9-RA

TIME BANDIT

Johan Solgaard

M-40-VD

SMÅFISK

Stig H. Refvik

M-21-AV

MØRE

Tor Gunnar Otterlei

M-2-VS

MATHILDE

Geir Fosøen

M-80-H

KVAL

Vikingfisk AS

M-50-H

SVE

Vikingfisk AS

M-90-H

ØYE

Vikingfisk AS

M-70-H

HANSVIK

Vikingfisk AS

M-21-H

NESAGUTT

Roald M. Otterlei

M-166-SM

PRØVEN II

Svein Frantsvåg

M-30-SM

ANNA

Nils Arnold Reitan

M-372-SM

PERLON

Harry Arnold Reitan

M-305-SM

BRIGG

Harald Ranar Strømskag

M-66-SM

BRATTVÆRING

Ernst Eivind Hagen

M-66-AE

HANNE MARIE

Paul Rotøy

M-1-SR

JANKRIS

Johan Rangnes

M-12-SK

SOLSUND

Stian Tafjord

M-19-H

MOONBEAM

Robert Søviknes

M-13-H

SØSAND VIKING

Robert Søviknes

M-200-SM

PLUTO

Karsten Hermann Reitan

Sogn og Fjordane

SF-87-S

SAILOR

Knut Jarle Beitveit

SF-112-V

HAVFLUD

Geir-Arve Husevåg

SF-89-V

TOBBEN

Jostein Husevåg

SF-5-N

ZETA

Sigfred Kvellestad

SF-174-V

BRODD

Jan Husevåg

SF-2-SD

BUKKEN

Vidar Aasen

SF-99-G

JOMAR

Maldor Kversøy

SF-21-F

RASKEN

Frode Pedersen

Hordaland

H-98-AV

KALSØY

Emil Økland

H-188-AV

RITO

Håkon Drønen

H-28-MF

MAYA

Alf Fagervik

H-18-MF

THEA

Leif-Inge Fagervik

H-44-KM

VIKØY

Ørjan Mo

H-43-KM

RAMONA

Ørjan Mo

H-5-O

PERAGUTT

Per Ole Røttingen

H-11-KM

FJORDBAS

Ole Johnny Rosseland

H-7-KM

FJORDBRIS

Ole Johnny Rosseland

H-3-E

HARDING MOB

Lars Åsheim

H-4-E

ALISE

Lars Åsheim

H-36-ØN

LUNA

Per B. Vik

H-7-FS

OLE

Arne Ådland

H-52-FJ

VESLEGUTT

Kjell Ove Siglen

H-9-FJ

SIGLEVIK

Geir Inge Siglen

H-233-FJ

BRUSE

Gunnar Siglen

H-32-MF

VÅGEN

Ingar Sandnes

H-23-K

CECILIE

Esther Cesilie Isdal

H-45-K

BIRGER JR.

Bjørn Isdal

H-38-MF

LASSE

Leif-Inge Fagervik

H-69-AV

VESLE LANGØY

Karsten Njåstad Møgster

H-36-AV

LUCKY

Karsten Njåstad Møgster

H-17-O

COLUMBUS

Erling Askvik

H-40-K

SVENJA

Jostein Legland

H-5-ML

HERØYGUTT

Atle Herøy

H-91-K

SJOFJORD

Svein Kristian Sjo

H-9-K

STINTO

Raimond Tysse Sjo

H-28-O

VIKTOR

Lars I. Askvik

H-4-FS

LOB

Stian Helland

H-10-KM

VIKING

Terje Rosseland

H-92-AM

BLÅMANN

Bjørn Strømsnes

H-7-R

MORTEN

Leif Bognøy

H-5-R

ROMI

Rune Arvid Amundsen

Rogaland

R-2-S

LEVI

Bertil Ludvig Bertelsen

R-30-S

VASSØYBUEN

Bertil Ludvig Bertelsen

R-6-ST

HENIA

Håkon Strand

R-3-FD LG8334

SOFIE

Ove Kenneth Ås

R-286-ES

TEKLA

Torvald Torgersen

R-2-ST

LAKVA

Svein Langeland

R-26-ST

FRIMAR

Svein Langeland

R-9-HM

LABRUS

Odd Cato Larsen

R-1-ST

KARINO

Jan Magne Rosså

R-60-ST

TRIO

Jan Magne Rosså

R-19-V

TEISTEN

Elleif Lilland

R-7-V

RAPPEN

Dagfinn Lilland

R-17-V

ZICO

Dagfinn Lilland

R-2-TV

NESKVIKKEN

Øyvind Lund

R-6-B

VESTERVÅG

Einar Vatnaland

R-9-TV

KAVRINGEN

Kristian Hennestad

R-10-B

LOMMEN

Jan Are

R-63-K

ANNA CHRISTINE

Anna Christine Ivar Sustad Eriksen

R-2-ES

EBENEZER

Ole Christen Skadberg

R-41-ES

SVEIN

Svein Arild Leidland

R-41-TV

SJØSTJERNA

Andreas Lund

R-36-ES

FANNY

Frank Leidland

R-16-ES

BRAVO 2

Ingolf Skadeberg

R-8-S

ELDORADO 3

Brynjar Berg

R-1-F

BREIFO

Bjarne Ståle Landa

Vest-Agder

VA-71-M 1

BRATTHOLM lettbåt

Geir Even Lunde

VA-34-LS

MAREN BONANZA

Kristoffer Magnus Midling-Jenssen

VA-8-K

LEPPA

Tom Vidar Sevland

VA-48-K

HUSVÆR

Steinar Hemsett

VA-30-M

BOLETTE II

Evert Knutsen

VA-24-M

TOBIAS

Kjell Magne Lunde

VA-131-K

LUNA

Magne Andreas Vrånes

VA-42-FS

KNYGGEN

Lloyd Frestad

VA-87-K

FRIEDA

Rune Stokkeland

VA-36-K

CERTINA

Gustav Jakobsen

VA-10-FS

RØDLAND

Kurt Jensen

VA-15-K

STREIF

Arne Arnesen

VA-90-K

RICHI

Thor Frithjof Richardsen

VA-25-S

Alf Ånensen

VA-5-FS

LENE MARI

Lorents Karlsen

VA-90-M

HILLESUND

Karl Helge Seyffarth

VA-46-M

ANQUILLA

Karl Helge Seyffarth

VA-111-K

OLAGUTT

Arild Østrem

VA-46-FS

MILJØFISK

Leif Arne Dyngvold

VA-16-LS

KJORTEN

Geir Gjertsen

VA-12-M

LILLEKVEITA

Mads Petter Danielsen

VA-9-LD

LYN

Karsten H. Knutsen

VA-24-K

LUDVIG

Ansgar Arnesen

Aust-Agder

AA-2-G

PILAR

Kristin Scharin Unander

AA-12-T

KARI

Øyvind Fjukstad

AA-4-T

LEPPA

Fredrik Marcussen

AA-7-T

BÅT 2

Åsmund Jensen Runesønn

AA-23-A

TERNA

Olaf Halvorsen

AA-57-A

LISE

Annlaug Lise Fløistad Andersen

AA-35-A

SNORRE

Håkon Gundersen

AA-35-A

LIMA

Håkon Gundersen

AA-47-A

TJELL

Arnstein Stølefjell

AA-10-T

BÅT 1

Henning Krång

AA-11-T

LINNEA

Trond Ellefsen

AA-28-G

CARINA

Jan Olav Jensen

AA-33-G

FOZZI II

Jan Ivar Olsen

AA-6-R

TIRIL

Geir Larsen

AA-86-A

TRIUMPH

Tor Erik Jahnsen

AA-8-L

LEPPA

Charles Sigurdsen

AA-12-T

KARI

Øyvind Fjukstad

AA-4-T

LEPPA

Fredrik Marcussen

AA-30-L

SABBEN

Einar Blix

AA-7-A

FARMANN

Ole Magnus Brekkevik

AA-4-L

MALLA

Viggo Hæstad

AA-85-L

DENNIS

Viggo Hæstad

AA-19-R

ELLENFISK

Holmenfisk AS v/ Yngvar Aanonsen

AA-8-A

BLUE DOLPHIN

Espen Andreassen

AA-12-A

HAVØRN

Thorbjørn Eiker

AA-4-R

DEPPA

Ole Andreas Strøm Rosenberg

Telemark

TK-10-BL

RØSTAGUTT

Kåre Mastereid

TK-16-P

ELSETH

Stein Roger Elseth

TK-49-P

ARØYA

Torbjørn Jacobsen

TK-1-P

MI17

Arild Lunde

TK-25-P

BARACUDA

Espen Danielsen

TK-25-BL

SANTOS

Kai Dalene

TK-10-BL

RØSTAGUTT

Kåre Mastereid

TK-22-BL

JOLLA

Thor-Olaf Thomsen

TK-7-K

STRANDGUTT 2

Arild Gundersen

TK-37-BL

VALHALL

Jostein Mastereid

Buskerud

BD-1-H

LATI

Lars Runar Larsen

Vestfold

V-98-L

SIGFRED

Dagfinn Liebe

V-12-N

ULA

Jostein Marthinsen

V-37-S

MØTE

Vidar Mikkelsen

V-7-S

HUSKI

Odd Endre Nilsen

V-40-S

LEPPA

Yngvar Oskarsen

V-10-S

KAZAN

Yngvar Oskarsen

V-98-L

SIGFRED

Dagfinn Liebe

V-26-L_1

VESLEPER

Anders Paulsen

Østfold

Ø-231-H

TERNA

Gunnar Olsen

Ø-75-H

BORGEN

John Harald Haraldsen

Ø-43-H

STRATOS

Kåre Andersen

Ø-15-F

GUNDERS

Bjørn Gundersen

Ø-6-F

LILLEBA

Ragnar Sten Rodin

Ø-12-RD

KROGSTAD

Per-Arne Karlsen

Oslo

O-11-O

LIV III

Knut Henning Adamsen

Akershus

Finnmark

Nordland

   

    

     

     

TORSKERUSER

AA-44-L

LINDA

Arild Syvertsen

AA-34-L

OLINE

Ragnar Govertsen

AA-84-L

BUSTER

Johan Herman Hæstad

Ø-155-H

DIANA

Gunnar Eriksen

VA-30-M

BOLETTE II

Evert Knutsen

kun fra 01.10-31.12.2015

M-68-SM

URAN

Alf Egil Hannasvik

M-105-SM

LUTON

Reidulf Sørøy

M-32-SM

SJØLIV

Pål Roger Svinøy

M-25-SM

ORHOLM

Noralf Reitan

H-102-B

GULLBAS

Asbjørn Aga

M-54-SM

JUANITA

Arnt Stensø

M-8-GS

ROAR

Torgeir Enoksen

M-53-GS

HUGNAD

Kjell Per Dønheim

M-17-A

BERSERK

Geir Inge Sandtorv

M-46-SM

MATHEA

Jøran Betten

M-42-SM

BJØRN STEINAR

Tor Einar Kjønnø

M-44-AV

TOAN

Helge Gjøten

M-203-SM

GUNNHILD

Per Reitan

M-208-SM

NÆSSFLU

Nils Arne Reitan

AA-2-G

PILAR

Kristin Scharin Unander

kun fra 01.11-31.12.2015

M-9-K

IDA MARIE

Olav Johansen

M-66-SM

BRATTVÆRING

Ernst Hagen

M-166-SM

PRØVEN II

Svein Magne Frantsvåg

R-9-V

KOBBEN

Magne Gunnar Nerheim

M-150-SM

FRANK

Lars Hagen

M-9-AK

TORNADO

John Rindarøy

M-84-K

LANGHOLMBUEN

Tormod Langholm

M-144-SM

RAMSØYFJORD

Jarle Magne Johansen

M-33-SM

TORIL IRENE

Jan Inge Storvik

VA-111-K

OLAGUTT

Arild Østrem

kun fra 01.12.-31.12.2015

Ikke merkeregistrerte fartøy  

Nord-Trøndelag

Sør-Trøndelag

Nordland

Møre og Romsdal

 

Sigve Saltkjelvik

Averøy

Sogn og Fjordane

Silver Viking

Karoline Tangenes

Leknessund/Solund

SAM960

Styggen

Merete Fuglestrand

Kvammen

Hordaland

Ragnhild

Endre T. Drønen

Austevoll

RCJ706

Lundøy

Johannes Tveit

Onarheim/Tysnes

L.O.B

Stian Helland

Fusa

GIMO

Kjetil Hovda

Sveio

GIMO

Linda Marie Hovda

Sveio

RCI450

Øien

Martin Moss

Ølve

RCF513

Askeladden

Håvard Moss

Ølve

Askeladd

Sigrunn Elin Moss

Ølve

RCC134

Øien

Halvard Moss

Ølve

RCE206

Rene K. Storedale

Ølve

Silver Viking

Hans Soredale

Ølve

17 Rana Fisk

Vidar Korsnes

Ølve

Vegard Magnussen

Onarheim/Tysnes

Erlend Hundeide Magnussen

Onarheim/Tysnes

Snøggen

Sverre Kvernenes

Ølve

Sondre Magnussen

Onarheim/Tysnes

RAD323

Kåre Herøy

Hosteland

RCJ881

Knut Audun Areklett

Hosteland

Uttern A56 18 fot

Roar Mongstad

Lindås/Vabø

RBL286

Hobby 14,5 fot

Anders Øvretveit

Ikangervåg/Vabø

Rana 17 Fisk

Bjarte Kvellestad

Øystese

KARI

Rød 17 fot

John Mikal Torgersen

Røvær

Plastsnekke

Anders Hundeide Magnussen

Onarheim

Rogaland

LAN576

Arne Hetland

Egersund

LAM134

HANSVIK 16

Jan Hetland

Egersund

Leif Arild Hovland

Egersund

Helge Hovland

Egersund

LAY694

Hans-Georg Myklebust

Egersund

Rana 17 Fisk

Thomas Hetland

Egersund

Askeladden 14

Villy Howden

Egersund

LAY651

Øystein Myklebust

Egersund

LAY607

Hansvik

Mette Hetland

Egersund

Kuling

Kåre Johansen

Torvastad

Hansvik 14

Silje Hetland

Egersund

Henry Hovland

Egersund

Hansvik

Lise Hetland

Egersund

Rana

Espen Hetland

Egersund

Vest-Agder

Skarpnes17

Magnus Midling-Jenssen

Lindesnes

Skarpnes17

Anne-Turid Midling-Jenssen

Lindesnes

Skarpnes17

Anne Camilla Furre Thommesen

Lindesnes

Skarpnes17

Endre Omland

Lindesnes

Cinderella

Odd R. Børufsen

Lindesnes

NorDan21

Ellen Børufsen

Lindesnes

Blesser

Kristen Midling-Jenssen

Lindesnes

Beneteau autoreg

Carsten Laak

Lindesnes

Edvard Fuglestein

Lyngdal

KBE496

Bernhard Landsnes

Hidrasund

KBF291

GODTHAAB 3

Emil Ekse

Kristiansand

KBF291

GODTHAAB 3

Noah Ekse

Kristiansand

ØIEN 530

Terje Landsnes

Flekkefjord

RANA 17

Andreas Ariansen

Lindesnes

ØIEN 530f

Sander Bentsen

Lindesnes

ØIEN 530f

Geir Bentsen

Lindesnes

Skarpnes17

Kjetil Eriksen

Lindesnes

Arild Fjeldskår

Lindesnes

Skarpnes17

Øyvind Omland

Mandal

Otto Magne Larsen

Lindesnes

KAL207

Harry Gjertsen

Lindesnes

Aust-Agder

Liv Hansen

Evje og Hornes

Åge Kristian Hansen

Evje og Hornes

IAG 376

Hans Eivind Halvorsen

Telemark

Buskerud

Liv Cecilie Flood

Kongsberg

Vestfold

JOLLA

Vilfred Evensen

Sandefjord

Østfold

Oslo

Akershus

 

 

Forskning/skoler/institusjoner

Furulunden skole avd. Skriverhaven

Bolærne kystleirskole

Knattholmen kystleirskole

Kruge leirskole

Dahlske videregående skole

Fevik maritime leirskole

Ullerøy leirskole

Råkollen skole

Oppdatert: 22.04.2016