Dispensasjoner fra ruseforbudet i 2014

Hvem har fått dispensasjon fra ruseforbudet? Listen oppdateres fortløpende.

Fartøy regnr.

Fartøynavn

Fisker

Fylke/kommune

Møre og Romsdal

M-17-A

BERSERK

Geir-Inge Sandtorv

M-12-AE

ØYAVÅG

Sverre Lervik Ødegård

M-24-GS

NICOLAI

Bjørn Magne Storvik

M-9-SM

PER

Arnt Torbjørn Stensø

M-42-SM

BJØRN STEINAR

Tor Einar Kjønnø

M-20-VD

BJØRN MARTIN

Stig Henning Refvik

M-53-GS

HUGNAD

Kjell Per Dønheim

M-25-SA

B-VÅG

Ivar Flåten Bjøkavåg

M-21-H

NESAGUTT

Roald Magne Otterlei

M-8-H

NESABUEN

Roald M. Otterlei

M-166-SM

PRØVEN II

Svein Frantsvåg

M-46-SM

MATHEA

Jøran F. Betten

M-4-RA

LABRUS

Johan Solgaard

M-18-GS

LANGSKJER

Jon Halvor Harstad

M-13-H

SØSAND VIKING

Robert Fiksdal Søviknes

M-8-GS

ROAR

Torgeir Enoksen

M-3-GS

EVA

Rolf Høgset

M-11-M

TRIO

Øystein Kåre Øverli

M-112-AV

LILLEGUTT

Ken-Åke Grahn

M-6-TV

LINE

Rune Halvorsen

M-24-AV

UTHEIM JUNIOR

Sigbjørn Magne Utheim

M-30-SM

ANNA

Nils Arnhold Reitan

M-9-K

IDA MARIE

Olav Johansen

M-113-AV

ALUMINIJAN

Ken-Åke Grahn

M-372-SM

PERLON

Harry Arnold Reitan

M-114-AV

HEIDI ANN

Ken-Åke Grahn

M-4-TV

VÅGØY

Frank Egil Rånes

M-56-S

MYRA

Per Myren

M-2-SM

MAROSA

Nils Marius Holm

M-24-H

SEABEAM

Ludvik Gjendemsjø

M-305-SM

BRIGG

Harald Ragnar Strømskag

M-1-SR

JANKRIS

Johan Birger Rangnes

M-203-SM

GUNNHILD

Per Reitan

M-10-H

SKYBEAM

Ludvik Gjendemsjø

M-32-SM

SJØLIV

Pål Roger Svinøy

M-19-H

MOONBEAM

Robert Søviknes

M-390-SM

ROBBIN JUNIOR

Alf Egil Hannasvik

M-126-SM

SOLO

Svein Hannasvik

M-1-SK

FJORDFISK

Stian Tafjord

M-66-SM

BRATTVÆRING

Ernst Hagen

M-84-K

LANGHOLMBUEN

Tormod Langholm

M-150-SM

FRANK

Lars Ottar Hagen

M-1-SR

JANKRIS

Johan Rangnes

M-105-SM

LUTON

Reidulf Sørøy

M-9-AK

TORNADO

John Rindarøy

M-221-SM

LEON

Peder Bjarne Leonhardsen

M-25-SM

ORHOLM

Noralf Reitan

M-144-SM

RAMSØYFJORD

Jarle Johansen

M-208-SM

NÆSSFLU

Nils Reitan

M-200-SM

PLUTO

Karsten H. Reitan

M-10-ØG

STORSEISUND

Geir Egil Smenes

M-66-AE

HANNE MARIE

Paul Rotøy

Sogn og Fjordane

SF-89-V

TOBBEN

Havflud AS v/Jostein Husevåg

SF-101-A

TET

Trygve Hågøy

SF-88-B

MUNIN

Eirik Svardal

SF-174-V

BRODD

Jan Peder Husevåg

SF-5-N

ZETA

Sigfred Kvellestad

SF-2-SD

BUKKEN

Vidar Aasen

SF-84-G

SJØGUTT

Olav Johan Klungrehaug

SF-99-G

JOMAR

Maldor Kåre Kversøy

Hordaland

H-1-ML

INGRID

Torfinn Steinar Eide

H-69-AV

VESLE LANGØY

Møgster Leppefiske AS v/Johannes Njåstad gster

H-97-AV

VESLE LANGØY II

Møgster Leppefiske AS v/Johannes Njåstad Møgster

H-188-AV

RITO

Håkon Drønen

H-28-B

ØYSTRAND

Knut Arne Torget

H-53-B

GRIMSØY

Åsmund Røksund

H-11-KM

FJORDBAS

Fjordbuen v/Ole Johnny Rosseland

H-28-O

VIKTOR

Lars Inge Askvik

H-43-KM

RAMONA

Ørjan Mo

H-102-B

GULLBAS

Asbjørn Aga

H-120-B

TOR

Ole-Kristian Torget

H-9-F

GEMA

Kristian Lokøy

H-121-B

HAVØRN 1

Roy Martin Ellingsen

H-5-ML

HERØYGUTT

Atle Herøy

H-5-O

PERAGUTT

Per Ole Røttingen

H-32-MF

VÅGEN

Ingar Sandnes

H-104-AV

TOBBEN

Simen Hagen

H-118-AV

RINGHOLM

John Otto Haugsbakk

H-23-K

CESILIE

Esther C. Isdal

H-45-K

BIRGER JR.

Bjørn Isdal

H-155-AV

OLIVIA

Nils Ingolf Haugland

H-154-AV

LABRIDAE

Nils Ingolf Haugalnd

H-7-FS

OLE

Arne Ådland

H-28-MF

MAYA

Alf Fagervik

H-18-MF

THEA

Leif Inge Fagervik

H-10-KM

VIKING

Terje Rosseland

H-41-AV

NOTNISSEN

John Inge Veivåg

H-159-AV

JOAR

Eirik Klepsvik

H-30-AV

ENDRE BOY

Kalve & Tøkje AS

H-45-AV

ZANDER BOY

Kalve & Tøkje AS

H-43-AV

ZANDER

Kalve & Tøkje AS

H-25-FS

TEMPO

Tore K. Kleppe

H-11-FJ

SIGLODDEN

Brødrene Siglen ANS

H-9-FJ

SIGLEVIK

Geir Inge Siglen

H-233-FJ

BRUSE

Gunnar Siglen

H-53-FJ

VESLEGUTT

Kjell Ove Siglen

H-4-E

ALISE

Lars Åsheim

H-3-E

MOB20

Lars Åsheim

H-17-D

COLUMBUS

Erling Askvik

H-5-B

BONUS

Harald Magnus Grønås

H-36-B

GULLARS

Harald Magnus Grønås

H-58-B

SAFIR

Ronny Geitung

H-144-AV

HUGIN

Kåre M. Kvaløy

H-40-K

SVENJA

Bergland ANS

H-36-ØN

LUNA

Per B. Vik

H-6-KM

STELLA II

Agnar Nordheim

H-7-R

MORTEN

Leif Bognøy

H-8-AM

VESTBRIS I

Audun Kåre Bergsvik

H-1-ML

INGRID

Torfinn Steinar Eide

H-4-AM

RUSKEN

Roald Langøy

H-92-AM

BLÅMANN

Bjørn Strømsnes

H-6-AM

LILL-BETH

Viktor Monslaup

Rogaland

R-20-S

JAMA

Ola Bergsvik

R-2-ST

LAKVA

Lakva AS v/Svein Langeland

R-6-ST

FRIMAR

Lakva AS v/Svein Langeland

R-7-V

RAPPEN

Dagfinn Lilland

R-17-V

ZICO

Dagfinn Lilland

R-7-R

LARS GUNNAR

Gunnar Hodnefjell

R-4-S

B.VASSØY

Bertel Ludvig Bertelsen

R-30-S

VASSØYBUEN

Bertel Geir Bertelsen

R-28-SK

SINE

Michal Mydland

R-19-V

TEISTEN

Elleif Lilland

R-1-ST

KARINO

Jan Magne Rosså

R-60-ST

TRIO

Trygve Kristian Rosså

R-27-TV

ØSTEBØVIK

Kai Espen Hersdal

R-6-B

VESTERVÅG

Einar Vatnaland

R-47-ES

KRABBEN

Ole Christian Skadberg

R-2-FD

ÅS SJØEN

Ove Kenneth Ås

R-9-V

KOBBEN

Magne Gunnar Nerheim

R-186-ES

TEKLA

Torvald Torgersen

R-41-ES

SVEIN

Svein A. Leidland

R-2-ES

RAMONA

Per Hovland

R-63-K

ANNA CHRISTINE

Ivar Sustad Eriksen

R-9-HM

LABRUS

Cato Larsen

R-41-TV

SJØSTERNA

Andreas Lund

R-1-TV

NESBUEN

Øyvind Lund

R-3-TV

NESKVIKKEN

Øyvind Lund

R-1-HM

TRYGG

Joachim Langvik

R-5-HM

JØSNESBUEN

Oddny Langvik

R-22-ES

GLIMT

Ivar Vågshaug

R-12-ST

ANFIELD

Oddgeir Heng

R-36-ES

FANNY

Frank Leidland

R-20-SK

DELFIN

Johnny Nesvåg

R-1-B

LEPPE

Jan Are

R-1-F

BREIFOT

Bjarne Ståle Landa

R-3-V

SANDEIDBUEN

Svein Terje Vestbø

R-3-FD

SOFIE

Ove Kenneth Ås

R-3-F

VALLAFLUD

Nuel Landa

R-6-K

TØRRFISK

Kurt Andre Eide

Vest-Agder

VA-37-K

BLÅMANN

Rune Stokkeland

VA-48-K

HUSVÆR

Hemsett Skog og Skjærgårdsservice v/Steinar Hemsett

VA-64-K

GRØNNVIK JR

Jørgen Tønnessen

VA-3-LD

TERNEN

Thor Reidar Karlsen

VA-24-M

TOBIAS

Kjell Magne Lunde

VA-30-M

BOLETTE II

Evert Knutsen

VA-131-K

LUNA

Magne Andreas Vrånes

VA-17-FS

KARI

Kari Sanne-Køhn

VA-42-FS

KNYGGEN

Lloyd Frestad

VA-71-S

BINGO

Roy Severinsen

VA-7-S

APOLLO

Tommy Severinsen

VA-99-K

ØSTREM

Arild Østrem

VA-36-K

CERTINA

Gustav Jakobsen

VA-56-K

IRIS

Gunnar John Kristiansen

VA-28-K

STELLA NOVA

Rolf Gustav Kristiansen

VA-10-FS

RØDLAND

Kurt Jensen

VA-20-LS

MÅKEN

Harald Ariansen

VA-18-LS

GLIMT

Odd Harry Hansen

VA-24-K

LUDVIG

Ansgar Arnesen

VA-9-LD

LYN

Karsten H. Knutsen

VA-27-FS

TRYGG

Tomas Torstensen

VA-29-LS

LINDA

Erling Ariansen

VA-90-K

RICHI

Thor Frithjof Richardsen

VA-5-S

TØFFE

Alf Aanensen

VA-33-LS

JENNY

Arild Ariansen

VA-15-K

STREIF

Arne Arnesen

VA-18-FS

LASSE

Andre Mosvold

VA-6-FS

LENE MARI

Lornts Karlsen

VA-71-M

BRATTHOLM

Geir Even Lunde

VA-46-FS

MILJØFISK

Leif A. Dyngvold

VA-48-FS

BUGDØY

Odd Gunnar Rødland

Aust-Agder

AA-23-A

TERNA

Olaf Halvorsen

AA-35-A

SNORRE

Håkon Gundersen

AA-47-A

TJELD

Arnstein Stølefjell

AA-57-A

LISE

Annlaug Lise Fløistad Andersen

AA-86-A

TRIUMF

Tor Erik Jahnsen

AA-28-G

CARINA

Jan Olav Jensen

AA-33-G

FOZZI II

Jan Ivar Olsen

AA-4-L

MALLA

Viggo Hæstad

AA-85-L

DENNIS

Viggo Hæstad

AA-6-R

TIRIL

Geir Larsen

AA-7-R

SKJEKTE

Helge Larsen

AA-9-R

LEPPA

Holmenfisk AS v/Ole A. Rosenberg

AA-11-T

LINNEA

Trond Ellefsen

AA-8-L

LEPPA

Charles Sigurdsen

AA-84-L

BUSTER

Johan Herman Hæstad

AA-44-L

LINDA

Arild Syvertsen

AA-34-L

OLINE

Ragnar Govertsen

AA-4-T

LEPPA

Fredrik Marcussen

AA-69-L

HELLESØY

Arnulf Andersen

AA-7-A

FARMANN

Ole Magnus Brekkevik

AA-10-T

BÅT1

Henning Krång

AA-28-L

TØTTA

Kay Axel Syvertsen

AA-40-L

RANDI II

Tore Hæstad

AA-2-R

BIG TWIN

Svein Erik Kristiansen

AA-7-T

BÅT 2

Åsmund Jensen Runesønn

AA-30-L

SABBEN

Einar Blix

AA-14-R

LILLEØ

Paul Henrik Huth

Telemark

TK-8-BL

BUELAND

Hillersøy Kystfiske v/Oddbjørn Hillersøy

TK-10-BL

RØSTAGUTT

Kåre Mastereid

TK-37-BL

VALHAL

Jostein Mastereid

TK-19-P

TULLA

Torbjørn Jacobsen

TK-25-P

BARRACUDA

Espen Danielsen

TK-44-K

EROS

Reidar Risøy

TK-1-P

MI17

Arild Lund

TK-7-K

STRANDGUTT 2

Arild Gundersen

TK-16-P

ELSETH

Stein Roger Elseth

TK-22-BL

JOLLA

Thor-Olaf Thomsen

Buskerud

BD-1-H

LATI

Lars Runar Larsen

Vestfold

V-5-N

AMUND

Olaf Thon

V-11-N

ÅRØSUND

Olaf Thon

V-12-N

ULA

Jostein Marthinsen

V-7-S

HUSKI

Odd Endre Nilsen

V-10-S

KAZAN

Yngvar Oskarsen

V-37-S

MØTE

Vidar Mikkelsen

V-40-S

LEPPA

Yngvar Oskarsen

V-4-T

SJØGLIMT

Steinar Klungerbo

V-26-L

VESLEPER

Anders Paulsen

V-98-L

SIGFRED I

Dagfinn Liebe

V-15-L

MINI IRENE II

Terje Bernhardsen

Østfold

Ø-9-F

BEKKHUS

Viggo Høili

Ø-43-H

STRATOS

Kåre Egil Andersen

Ø-75-H

BORGEN

John-Harald Haraldsen

Ø-155-H

DIANA

Gunnar Eriksen

Ø-15-F

GUNDERS

Bjørn Gundersen

Ø-231-H

TERNA

Gunnar Olsen

Ø-3-R

MÅKEN

Kåre Hansen Øra

Ø-12-RD

KROGSTAD

Per Arne Karlsen

Ø-52-F

VIGRA

Rolf Bakken

Ø-11-H

FRIDA

Per-Jørgen Hovland

Oslo

O-11-O

LIV III

Knut Henning Adamsen

Akershus

Finnmark

F-10-A

THINKA

Odd Ante Nicolai Kristiansen

F-29-A

PASIENT

Sea Drift AS v/ Nicolai Kristiansen

Nordland

N-30-L

NARGTIND

Børre Johan Johannessen

Ikke merkeregistrerte fartøy  

Nord-Trøndelag

VAJ143

Kjell Asbjørn Emilsen

Rørvik

Sør-Trøndelag

Blåmann

Martin August Myrseth

Norddyrøy

Svanen I

Even Dahlø

Daløya

Nordland

Icaros (kværnø aluminiumsbåt)

Marius Edvardsen

Lurøy

Møre og Romsdal

Suvi 4,18 m

Sigve Saltkjelvik

Averøy

TAX 355

Tor Hasselø

Averøy

Skjærgårdsjeep

Per Andre Måseidvåg

Mauseidvåg

Sogn og Fjordane

Silver Viking

Karoline N. Tangenes

Solund

Hordaland

Gul RCE 206

Rene K. Storedale

Silver Vikin

Hans Storedale

Rana RBC 820

Vidar Korsnes

Sondre Magnussen

Kjell F. Magnussen

Vegard H. Magnussen

Øien RCC 134

Halvard Moss

Kvinnherad

Askeladden RCF 513

Håvard Moss

Kvinnherad

Øien RCI 450

Martin Moss

Kvinnherad

RAD 323

Kåre Herøy

Masfjorden

Erlend H. Magnussen

Tysnes

HEIDI LL2691

Sverre M. Kvernenes

Ølen

Askeladden 16

Torkjell Vik

Kvam

Rana 17

Bjarte Kvellestad

Kvam

Elida

Håkon Ole Waage

Austevoll

Ragnhild

Endre T. Drønen

Austevoll

Anders Hundeide Magnussen

Tysnes

Sigrunn E. Moss

Ølve

Rana 17 fisk

Mona Helen Storedale

Ølve

Øien 15

Jan Helge Moss

Ølve

Rogaland

Sigmund Steinar Hovland

Egersund

LAY 694

Hans Georg Myklebust

Egersund

Hansvik 16

Mette Hetland

Egersund

Rana 16

Isak Skjelbred

Egersund

LAN 576

Arne Hetland

Egersund

Askeladden

Klaus Peder Hovland

Egersund

LAM 134

Jan Hetland

Egersund

Helge Hovland

Egersund

Leif Arild Hovland

Egersund

LAY 651

Øystein Myklebust

Egersund

Askeladden 14

Villy Howden

Egersund

Kuling

Kåre Johanson

Kopervik

Krister Usken

Hafrsfjord

Tor Krister Nordmark

Erfjord

Heidi Hovland

Egersund

Yamarin 4410

Magnus L. Myklebust

Egersund

Askeladd 15

Thomas Hetland

Egersund

Kristina Hovland

Egersund

Hansvik 14

Silje Hetland

Egersund

LAY 694

Marit P. Myklebust

Egersund

Vest-Agder

Patriksleppe

Patrik Andrè Måseidvåg

Kristiansand

KBE496

Bernhard Landsnes

NorDan

Odd Reidar Børufsen

NorDan 21 fot

Ellen-Marie Børufsen

Harding

Naree Panakhiao

Harding

Tor Helge Mål

Beneteau Antares

Carsten Laak

Magnus Midling-Jenssen

Lindesnes

Anne-Turid Midling-Jenssen

Lindesnes

LIMBO

Arild Fjeldskår

Lindesnes

RIVER

David Fjeldskår

Lindesnes

Mats A. Fjeldskår

Lindesnes

Arne Theisen

Lyngdal

Kurt Theisen

Lyngdal

Stigfjord 600

Kjetil Eriksen

Lindesnes

Hansvik

Linas Zukhuskas

Lindesnes

Hansvik

Richard Telpokas

Lindesnes

Aust-Agder

IAG376

Hans Eivind Halvorsen

Arendal

Aage Kristian Hansen

Hornnes/Evje

Telemark

GH 14 fot

Elin Solhaug

Buskerud

Vestfold

Østfold

Oslo

Stigfjord 600

Maren E. Vigebo

Oslo-Lindesnes

Akershus

Forskning/skoler/institusjoner

Dahlske videregående skole

Fevik Maritime Leirskole

Råkollen skole

Fredrikstad

Espira Sånum barnehage

Mandal

Havforskningsinstituttet

Austevoll

Havforskningsinstituttet

H-111-AV

Jonny Tørkje

Austevoll

Havforskningsinstituttet

i og utenfor hummerreservat med eget personell

Flødevigen

Havforskningsinstituttet

AA-57-A

Lise Andersen

Arendal

Marinekonsulenten i Flatanger

Per Andersen

Flatanger

Havforskningsinstituttet

H-43-KM

Ørjan Mo

Hardangerfjorden

Havforskningsinstituttet

v/ Biskopshavn

Bergen

Bekkjarvik maritime FUS barnehage

  BEKKJARVIKINGEN

Bekkjarvik

Oppdatert: 23.01.2015