Du er her: Fiskeridirektoratet


Turistfiske. Foto: © Scanfishphoto

(19.06.13)

Fiskeridirektoratets rapporteringssystem for tap av fiskeredskaper i fritidsfiske har så langt gitt tapstall under hva som er rimelig å forvente. Vi oppfordrer fritidsfiskere til å bruke rapporteringsordningen.

Tobis. Foto: @ Fiskeridirektoratet

(19.06.13)

Etter Fiskeridirektoratets beregninger er det knapt 1 100 tonn igjen av Norges kvote av tobis i EU-sonen. Fiskeridirektoratet refordeler dette kvantumet ved loddtrekning.

Berggylt. Foto: © Havforskningsinstituttet

(18.06.13)

Fiskeridirektoratet mottok en henvendelse fra Fiskarlaget Vest med spørsmål om å utsette starten av leppefisket i området Rogaland – Sogn og Fjordane, for å unngå fangst på gytemoden fisk.

Foto: © MIR - www.mir.no

(17.06.13)

Innen 1. juli 2013 skal alle flytende akvakulturanlegg ha anleggssertifikat. De som har behov for midlertidig dispensasjon må sende søknaden så snart som mulig, senest 21. juni.

Torsk. Foto: © Fiskeridirektoratet

(17.06.13)

Vekestatistikk for landa kvantum av torsk, hyse, sei og blåkveite 2013.