Du er her: Fiskeridirektoratet / Akvakultur / Aktuelt / Nasjonal konferanse om kystsoneforskning


Nasjonal konferanse om kystsoneforskning

Den nasjonale konferansen «Verdiskaping i kystsonen – Forskning, forvaltning og kunnskapsbehov» går av stabelen i Bergen 29.-30. november.

Storm i kystlandskap. Foto: © Scanfishphoto

Konferansen vil være en tverrfaglig møteplass for næringsutøvere, forskere og forvaltere, og den har som mål å legge sentrale rammer for framtidas kystsoneforskning.

Konferansen blir arrangert i fellesskap av Fiskeri- og havbruksnæringens forskningsfond (FHF), Norges Fiskarlag, Fiskeri- og havbruksnæringens landsforening (FHL), Fiskeridirektoratet og Norges Forskningsråd.

Formålet med konferansen er først og fremst å diskutere framtidig kystsoneforvaltning, presentere fiskeri- og havbruksnæringens engasjement innen kystsoneforskningen og ikke minst utvikle ny og anvendbar kunnskap for verdiskaping i kystsonen.

For forvaltningen og fiskeri- og havbruksnæringen er det viktig med en best mulig utnyttelse av kystsonen, samtidig som konflikter mellom brukergrupper ikke må bli unødig store. Dette krever kunnskap og at kystsoneforskningen skjer i tett samspill mellom forskning, næring og forvaltning.